سال‌ها تخصص در تخریب‌ و بازسازی انواع سازه‌های عمرانی

مشاوره رایگان

ساخت و ساز

نوسازی یا بازسازی ساختمان (Renovation)، مفهومی دیرینه در کشورمان دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از عصر ایران باستان، نوسازی و بازسازی خانه در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آداب و رسوم آن زمان دارد. جدا از این مسئله، امروزه بازسازی ساختمان و یا نوسازی آن در سراسر دنیا عملی کاملا مرسوم شناخته می شود. در ایران نیز آپارتمان ها هرازگاهی آن حالت زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و بسیار خسته کننده می شوند. در این موارد می بایست بازسازی آپارتمان و یا همان بازسازی منزل به صورتی حرفه ای صورت پذیرد.

به عنوان مثال در ایالات متحده که بسیاری از خانه ها چوبی و یا از جنس ترمووود هستند، هر ساله هزینه زیادی برای مقابله با خوردگی چوب ها توسط موریانه صرف می شود. تمام هزینه های از این قبیل، جزء هزینه بازسازی ساختمان محسوب می شوند

services-tabs-139154408

با این تفاسیر در شرایط کنونی کشورمان با توجه به حجم عظیم ساخت و ساز صورت گرفته در دهه گذشته، نیاز به بازسازی ساختمان و یا بازسازی آپارتمان بسیار بیشتر از گذشته احساس می شود. ضمن این که در کشور در حال حاضر، ساختمان ها برای عمر مفید ۵۰ سال طراحی می گردند اما متاسفانه به علت ضعف در کیفیت اجرا، قبل از رسیدن به ۳۰ سالگی به بازسازی ساختمان نیاز پیدا می کنند. بنابراین بازسازی منزل در ایران از اهمیتی فوق العاده نسبت به سایر کشورها برخودار می باشد.

نکته مهم دیگر نیز بعد اقتصادی مسئله بازسازی منزل است. چرا که در واقع شما با یک حساب سرانگشتی درخواهید یافت که هزینه بازسازی ساختمان، تا حد قابل توجهی پایین تر از هزینه ساخت ساختمان جدید می باشد.

کلیه عوامل بالا سبب می شود که بازسازی ساختمان، گزینه ای کلیدی و مهم محسوب شده و امروزه در سطح جهان ، به عنوان یک خدمات شناخته شده برای هر نوع ساختمان در حال اجرا باشد. به علاوه انجام موارد مختلفی همچون مطالعات سازه ای و معماری در بازسازی ساختمان امری تخصصی بوده و می بایست توسط نیروهای ماهری که در این زمینه تاکنون فعالیت حرفه ای داشته اند، صورت پذیرد. چرا که هنر بازسازی منزل، انجام کار با پایین ترین هزینه بوده و این کار تنها از پیمانکاری باتجربه در این زمینه ساخته خواهد بود. مفتخریم اعلام داریم که تیم ساختمان ۱۱۵ با بیش از پانزده سال تجربه در زمینه بازسازی منزل آماده خدمت رسانی به کلیه شهروندان شهر تهران می باشد.

services-tabs-139154408

مراحل بازسازی ساختمان یا بازسازی خانه به چه صورت است ؟

در گام نخست ، شما می بایست سعی کنید که اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان خود و شرایط کنونی آن داشته باشید. دقت کنید که پیش از تصمیم برای بازسازی ساختمان باید با خود این تصمیم را بگیرید که “آیا در مورد ساختمان شما، آیا اصلا بازسازی خانه یا ساختمان به صرفه هست یا خیر؟” مثلا اگر اسکلت ساختمان در طول سالیان طولانی دچار مشکل شده باشد، و یا سقف از نوع طاق ضربی فرسوده باشد، بازسازی خانه حتی ممکن است برای شما خطر جانی داشته باشد. چراکه ساختمان های قدیمی از منظر سازه ای در برابر زلزله داری عملکردی بسیار ضعیف هستند. برای مشاوره در این مورد می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مفتخریم اعلام داریم که تیم تخریب سازه ، با توجه به دانش و مهارت ویژه خود ، شما را در انجام بازسازی خانه خود به بهترین نحو یاری خواهد نمود.

خانه‌های فردا برای امروز

صنعت ساخت‌وساز یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی هر جامعه به‌شمار می‌رود.

این صنعت سالانه حجم عظیمی از مواد خام هر کشور را مصرف و در مقابل مقدار زیادی ضایعات تولید می‌کند. بهینه‌سازی مصرف مصالح ساختمانی نه‌تنها هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، بلکه کمک مؤثری به توسعه‌ی پایدار می‌کند.

services-tabs-139154408

یکی از روش هایی که متاسفانه در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته قابلیت بازیافت و باز مصرف بسیاری از مصالح ساختمانی است. برنامه های مدیریت بازیافت ضایعات و نخاله های ساختمانی در صورت مطالعه و اجرایی شدن می تواندبه افزایش بهره وری مصالح در صنعت ساختمان منجر شود.

services-tabs-139154408

 تخریب سازه متشکل از تیمی مجرب و حرفع ای ضایعات (ضایعات صنعتی ساختمانی ذوبی رنگی تیراهن موتورخانه دروپنجره و….) ساختمان شما را به بهترین نحوه تفکیک و قیمت گذاری می کند

آشپزخانه به لحاظ اینکه قطب عملکردی هر فضای داخلی محسوب می شود، همواره مورد توجه بوده است.

services-tabs-139154408

اینکه بتوان در چنین بخشی از دکوراسیون تان فضای کافی برای طبقه بندی و نظم دهی داشته باشید یا حتی فضایی مناسب برای پخت و پز موضوعی است که خیلی از افراد را وادار به بازسازی آشپزخانه ی خود می کند.

شاید شما هم قصد بازسازی آشپزخانه قدیمی خود و یا ایجاد تغییر دکوراسیون در فضای آشپزخانه تان را داشته باشید.

services-tabs-139154408

ما در هر بخش از خدمات ساختمانی اعم از نقاشی ساختمان ، بازسازی و تعمیرات ساختمان ، کاغذ دیواری, اجرای سقف کاذب و تخریب ساختمان های کلنگی و بتنی شما دارای نیروهای کارآزموده و متخصص هستیم.

اگر به دنبال یک شرکت خدمات ساختمانی برای انجام کارهای بازسازی ساختمان و نقاشی ساختمان خود هستید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. تخریب سازه در زمینه ارائه خدمات ساختمانی دارای چندین سال سابقه درخشان است که توانسته اعتماد مشتریان خود را جلب نماید.

services-tabs-139154408

ما در هر بخش از خدمات ساختمانی اعم از نقاشی ساختمان ، بازسازی و تعمیرات ساختمان ، کاغذ دیواری, اجرای سقف کاذب و تخریب ساختمان های کلنگی و بتنی شما دارای نیروهای کارآزموده و متخصص هستیم.

services-tabs-139154408

در بخش تماس با ما می توانید برای برقراری ارتباط با کارشناسان اقدام نمایید.

قبل از همه چیز باید بگوییم که همه چیز به سن ساختمان وابسته است ، یعنی میزان فرسودگی و خرابی در خانه یا ساختمان شما به چه میزان است ؟ و اینکه از استحکام بنای خود تا چه میزان مطمئن هستید؟ یا اینکه ساختمان شما نیاز به رفع نم و ترکیدگی لوله دارد یا خیر . آیا ظاهر ساختمان و نمای بیرونی و داخلی خانه شما تا میزان برای شما مورد اهمیت است ؟

services-tabs-139154408

کار بازسازی ساختمان به دو بخش اصلی تقسیم می شود؛

بخش اول) بازسازی و مرمت بخش های اصلی که در استحکام بنا تاثیر دارد.

بخش دوم) مرمت و بازسازی قسمت های قابل دید برای زیبایی و نوسازی تجهیزات ساختمانی

اگر قصد تعمیر ساختمان مسکونی یا آپارتمان خود را دارید کافیست همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای برآورد هزینه و مشاوره خدمت شما برسند . در نوسازی خانه چه چیزهایی تعویض و تعمیر می شود ؟

services-tabs-139154408

 • نمای ساختمان​
 • درب فلزی ورودی​
 • باغچه واقع در حیاط​
 • درب چوبی ورودی منزل که باید ضد سرقت هم باشد​
 • کف خانه که به سلیقه مشتری می تواند مدل های مختلف کار کند .​
 • همچنین سقف خانه که می تواند با استفاده از رابیتسکاری یا کناف دکوراسیون خانه خود را دگر گون کنید .​
 • به علاوه دیوار های اتاق و پذیرایی​
 • نصب کابینت و کمد دیواری​
 • رنگ و نقاشی ساختمان​
 • برای سرویس بهداشتی های خانه می توانید از سقف کاذب آسمان مجازی که زیبایی را چند برابر میکند استفاده کنید .​
 • کاشی کاری حمام و سرویس بهداشتی
 • نوسازی لوله کشی ساختمان به همراه برق کشی در صورت نیاز​
 • خرید لوازمی مانند هود ، سینک ، شیرآلات و غیره به سلیقه مشتری​
 • طرح گچکاری زیبا برای ستون ها​

اغلب ساخت و سازهای شهری مربوط به تخریب و نوسازی ساختمان های کلنگی و قدیمی است که مالکان آن ها پس از طی طریق قانونی و اخذ پروانه ساخت از شهرداری نسبت به تخریب ساختمان فرسوده اقدام و بستر را برای ساخت یک ساختمان جدید با آخرین استانداردهای ساخت را فراهم می کنند. لازمه یک تخریب اصولی و با کمترین حادثه، رعایت مراحل گام به گام تخریب با توجه به چک لیست آن است.

services-tabs-139154408

ساختمان کلنگی:

به ساختمان قدیمی گفته می شود که حداقل ۲۰ سال از عمر آن گذشته باشد. ساختمان های کلنگی معمولا تا دو طبقه هستند و فاقد فونداسیون و سازه استاندارد می باشند.

ساختمان فرسوده:

ساختمان فرسوده بنایی است که در اثر عوامل فرسایشی و نبود استانداردها هنگام ساخت قابل بازسازی نیست و باید تخریب گردد.

چاه های فرسوده:

چاه های فاضلاب ساختمان های فرسوده را چاه های فرسوده می نامند که پس از تخریب ساختمان و قبل از اجرای عملیات ساخت باید حداقل یک متر از آن ها با آهک پر شود.

services-tabs-139154408

تفکیک مصالح: 

چنان چه هدف از تخریب، برچیدن ساختمان فرسوده و کلنگی با اولویت استفاده از مصالح مستعمل در نوسازی و یا تبدیل به نقدینگی باشد تفکیک مصالح صورت می گیرد.

ایمنی تخریب:

ایجاد تدابیر لازم ایمنی هنگام تخریب جهت به حداقل رساندن حوادث و سوانح را ایمنی تخریب نام دارد.

ابزارآلات تخریب ساختمان:

به ابزارآلاتی که هنگام تخریب ساختمان های فرسوده مورد استفاده قرار می گیرند، ابزارآلات تخریب می گویند.

این ابزارآلات شامل:

بیل، کلنگ، فرغون و تیشه دوسر، کلنگ یک سر، پتک، قلم، دیلم، سنگ فرز، دریل، ضربه زن برقی، دستگاه برش آهن آلات با گاز اکسیژن، شیلنگ آب، بشکه زیر پایی، تخته الوار زیرپایی، داربست فلزی، طناب و قرقره، بالابر

وسایل ایمنی در تخریب:

کپسول آتش نشانی، کمربندایمنی، دستکش ایمنی، کفش ایمنی، کلاه ایمنی، عینک ایمنی، لباس کار مناسب تخریب، نردبان دو طرفه استاندارد، داربست فلزی، نرده بان یک طرفه بلند و کوتاه

ماشین آلات تخریب:

ماشین آلاتی که جهت تخریب ساختمان های فرسوده مورد استفاده قرار می گیرند ماشین آلات تخریب ساختمان نامیده می شوند.

این دسته از ماشین آلات شامل:

 بیل مکانیکی چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی، دکل استاندارد و دکل بلند، لودر، بیل بکهو، دستگاه چکش هیدرولیکی که به بیل های مکانیکی متصل می شود. مینی لودر (بابکت) با تمام متعلقات وابسته، کامیون کمپرسی، چکش  بادی تخریب با دستگاه کمپرسور با موتور دیزلی

هم چنین گفتنی است تخریب سازه با بهره گیری از کادر تیمی مجرب به صورت تخصصی اقدام به تخریب ساختمان های شما اعم از کلنگی , بتنی و … کرده و تا به امروز پروژه های بسیاری را با موفقیت و رضایت کارفرمایان به اتمام رسانده است .

در بخش تماس با ما می توانید برای برقراری ارتباط با کارشناسان اقدام نمایید. 

برخی از مشتریان

تخریب سازه افتخار همکاری با معتبر‌ترین برند‌های ایران را داشته و آماده همکاری با سازمان‌های خصوصی و دولتی می‌باشد.

با ما تماس بگیرید

هر آنچه که در مورد پروژه‌های ساخت و تخریب خود نیاز دارید را از ما بپرسید. ما از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما هستیم.

نام *
نام خانوادگی *
آدرس ایمیل *
شماره تماس

موضوع پیام

چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟